Zásnubní Prsteny

Rytí do prstenů

Rytina dělá krásný zásnubní prsten jedinečným. Rytí jmen, dat, textů či symbolů do zásnubních prstenů je možností, jak nechat promluvit zásnubní prsten řečí vašeho citu. Rytina zdobí obvykle vnitřní stranu prstenu, takže nenarušuje jeho vzhled. Rozhodnout se však můžete i pro vnější rytí na prstýnek.

Co musíte vědět

Dříve než se rozhodnete pro rytí do prstenu, měli byste si být jisti jeho velikostí. Osobitost prstenu, vyjádřená datem či jménem, je překážkou chcete-li jej později vyměnit za jinou velikost. Stejně tak text, který svou délkou opisuje celý obvod prstenu, představuje riziko v případě, bude-li potřeba upravit jeho velikost. Raději s rytím nespěchejte a počkejte, bude-li prsten dobře sedět, pak do něj můžete rýt.

Ne každý prsten je však k rytí vhodný. Máte-li prsten, jehož obvod je zdobený kameny, či příliš tenký prsten (do 3 mm), musíte na rytí zapomenout.

Rytí vs. gravírování

V minulosti se veškeré rytecké práce prováděly ručně, proto rytí do chirurgické oceli, nerezu a jiných takto tvrdých kovů nebylo možné. V dnešní době existují strojové techniky rytí, tzv. gravírovací techniky, jejichž možnosti jsou takřka neomezené. Ani nejtvrdší kovy nejsou překážkou k rytí. Díky přesnosti laseru, s nímž gravírovací stroje pracují, nemusíte svou fantazii při výběru rytiny omezovat pouze na písmena a číslice, ale Váš zásnubní prsten může zdobit rytina grafických symbolů, znamení zvěrokruhu a podobně.

Co vyrýt na zásnubní prsten

Máte vybraný zásnubní prsten, jste si jisti, že máte správnou velikost, ale nevíte, co na zásnubní prsten vyrýt?

Klasické rytiny nesou jména snoubenců nebo jejich iniciály případně nějaké, pro ně významné datum. Může to být datum narození, seznámení, prvního polibku, či datum zasnoubení. Vyrytím data předcházíte zapomenutí významného výročí, což je jeho hlavní výhodou.

Zdá-li se Vám kombinace jména a data nenápaditá a toužíte-li vtisknout prstenu něco z vašeho vztahu, můžete zvolit vyrytí přezdívky partnera. U přezdívek typu „Prdelinka“, „Šmudlinka“, „Myšička“ buďte obezřetní a mějte na paměti, že zásnubní prsten je na celý život, zatímco Vaše vyvolená nemusí být „Myšička“ už za deset let.

Svůj výraz citu však nemusíte omezovat na jediné slovo, vyryté v zásnubním prstenu. Rytina může promlouvat o tom, jak si své partnerky ceníte, čím pro Vás je, co k ní cítíte atd. Originalitě Vašeho sdělení se meze nekladou. Nelíbá-li Vás právě múza na čelo, můžete se inspirovat u nás. Zde je několik tipů co vyrýt na zásnubní prsten:

Klasické
Romantické
Vtipné
Miluji Tě
Našel jsem lásku, láska jsi Ty
TAKHLE jsi moje
Navždy
Na Měsíc a zpátky
Nenosit do moře
Máš mé srdce
Víc než všechny hvězdy
Nejlepší věci jsou zadarmo
Chci s tebou zestárnout
Na ničem jiném nezáleží
Miluji Tě víc než čokoládu!
Dnes, zítra, navždy
Datum- začíná náš příběh
Neztratit, budeš ho potřebovat navždy!
Smím Tě líbat navždy?
Naše láska je osud
Cena za čekání
Zvol si svůj osud!
Buď opatrná lásko, mé srdce je v tvých rukou!
Výherní číslo- Datum
Seslal mi Tě Bůh
Štěstí je volba
Moje
Jsme jeden pro druhého
Jedna duše, dvě těla
Na doživotí
Láska je věčná
Jen Tebe chci navždy!
Nesundávat
Jsi mé štěstí
Vše co jsem si přál
Konečně ses dočkal/a
Amen
Spojeni navždy!
Nenahraditelný
Láska, čest, úcta.
Mému manželovi“x „Mojí manželce
Dej ho zpátky na prst!
Dnes a navždy.
Legálně moje.
Bonnie a Clyde
„Jarda miluje Klárku“(pro ni) x „Klárka miluje Jardu“ (pro něj)


Na zásnubní prsten si můžete nechat vyrýt jméno vaší zamilované písničky, např. Nothing else matters, Only you, Dreams come true a další.

Pokud dáváte přednost obrazovému vyjádření před slovním, pak může Váš zásnubní prsten zdobit například rytina srdce, znamení zvěrokruhu, či jiný symbol, který pro Vás má nějaký význam. Je však dobré mít vždy na paměti, že prsten není nijak široký. Složitější symboly nemusejí být čitelné!