Zásnubní Prsteny

Zásnubní prsten - jak má vypadat

Nejen prst, na kterém prsten nosíte, říká, že se jedná o zásnubní prsten. Zásnubní prsten je jedinečným druhem prstenu a jeho výběr by se měl řídit nejen vkusem obdarovaného, ale i určitými pravidly.

Platí, že zásnubní prstýnek je více či méně jednoduchým kroužkem, který zdobí jeden či více bílých kamenů či bílá perla případně modrý kámen. Počet kamenů představuje počet let, do nichž se má sňatek uskutečnit. Nejčastější variantou je prsten s jedním kamenem, který podle tradice vyjadřuje svatbu do roka a do dne ode dne zasnoubení. Bílá či modrá barva kamene symbolizuje čistotu a nevinnost. Nejoblíbenějšími jsou zásnubní prsteny se zirkony, zásnubní prsteny s diamantem či zásnubní prsteny s briliantem. Po vzoru britské vévodkyně Kate jdou na dračku zásnubní prsteny se safírem, jaký dostala od prince Williama. Alternativou k drahým kamenům mohou být zásnubní prsteny s krystaly. Méně otřelou variantou jsou pak zásnubní prsteny s perlou.

Zásnubní prsten musí vydržet na celý život, a proto by měl výběr materiálu, ze kterého je prsten vyroben, vycházet především z požadavku odolnosti, pevnosti a neměnnosti zabarvení v čase. Vybrat si můžete prsteny z chirurgické oceli, stříbrné prsteny, prsteny z bílého zlata, prsteny ze žlutého zlata, wolframové prsteny, titanové prsteny nebo platinové prsteny. Vaše rozhodnutí záleží pouze na vaší peněžence.