Zásnubní Prsteny

Jak požádat rodiče o ruku jejich dcery

Požádal jste svou vyvolenou o ruku a ona řekla Ano! Může se zdát, že máte vyhráno, ale chyba lávky! Tradice velí požádat rodiče nevěsty o její ruku. Můžete namítnout, že žádání rodičů o dceřinu ruku je v dnešní době přežitkem, vždyť zbytek jste si vzali bez ptaní. Na druhou stranu, navzdory životnímu stylu a tempu, snad každá žena chce být dobývaná, cítit se alespoň jednou jako princezna, nemluvě o tom, že je to vůči jejím rodičům přinejmenším slušnost. Vyzbrojte se proto kuráží a šarmem, pugétem, lahví dobrého vína a vyrazte na námluvy.

V minulých dobách lidé věřili, že bez požehnání rodičů nebude jejich svazek šťastný. Vy věřte, že toto gesto má moc získat Vám přízeň rodičů Vaší dívky, nebo také naopak. Nepodceňujte Vaši přípravu na tuto návštěvu a nespoléhejte se na vrozený dar improvizovat. Zároveň však není třeba propadat panice. Pro ty z Vás, kteří v životě neviděli dostatek romantických seriálů, kterými by se mohli inspirovat, jsme připravili plán „Jak požádat o ruku Vaší milé její rodiče“. Plán sestává ze tří hlavních částí, které bychom mohli nazvat: Na co se připravit, Co vzít s sebou, Na návštěvě. Říká-li se, že dobrá příprava je půl úspěchu, pak v tomto případě to platí dvojnásob. Chcete-li si naklonit budoucího tchána, budoucí tchýni dojmout k slzám a okouzlit svou milou, pak právě pro Vás jsou určeny následující řádky.

1. Na co se připravit

Neproběhlo-li zasnoubení s vaší dívkou v kruhu rodinném, pak je nezbytné o této novině pány rodiče zpravit. Nejprve informujete rodiče nevěsty, poté ženichovy. Ač jste se svou dívkou zasnoubil a dohodl na budoucí svatbě, o její ruku se musíte ucházet ještě před jejími rodiči. Svou otázkou, zda Vám svou dceru dají, jim dáváte pocit moci nad Vámi a vaším vztahem. Někteří rodiče, v náhlém návalu oslnění vlastní důležitosti, Vám mohou začít pokládat nejrůznější otázky, stran Vašeho bydlení, práce, výdělků, spoření, hypoték, pití, kouření, vzdělání, záliby v nebezpečí apod. Radíme Vám dobře se tyto otázky připravit. Všem rodičům jde o blaho jejich dcery a tak chtějí slyšet, jak dobře se o ni zamýšlíte postarat. Vhodné je zdůraznit, že štěstí jejich dcery je Vaším společným zájmem, ještě před tím, než je o její ruku požádáte. Doporučujeme slíbit, že blaho jejich dcery Vám leží na srdci a že se o ni hodláte vždy dobře starat.

2. Co vzít s sebou

Návštěva u rodičů dívky, za účelem žádosti o její ruku, se řídí určitými pravidly. Dívka by měla rodiče na Vaši návštěvu připravit, avšak záměr Vaší návštěvy může zůstat tajemstvím. Nejlepší dobou na námluvy je nedělní poledne. Doporučujeme sváteční oblečení, ale oblek s kravatou není podmínkou. Rozhodně nezapomeňte na květiny pro maminku Vaši milé a láhev kvalitního vína či krabici doutníků pro tatínka. Po předání darů je ten správný čas na Vaši otázku. Detaily ohledně vašeho společného života a svatby pak proberete u stolu během oběda.

3. Na návštěvě

Během návštěvy u rodičů Vaší vyvolené byste měl působit jako ztělesnění serióznosti. Nepokoušejte se být příliš originální, výjimečně vtipný či extra zajímavý, mohl byste působit nežádoucím dojmem dobrodruha. Nedoporučuje se přílišná veselost, kterou by si rodiče mohli vyložit jako lehkomyslnost. Vyloženě nevhodné jsou anekdoty o tchýních! Pokuste se být uvolnění a nenucení. Trpělivě vyprávějte, jak jste dobře zajištění, máte perspektivní práci, velký slunný byt, rodinný automobil a genetické předpoklady k dlouhověkosti. Pokud nemáte, snažte si to představit! Tím však nemáme na mysli, abyste vyloženě lhal. Tchýně se vyznačují neskutečnou pamětí na vše, co jste kdy řekl a mohly by Vám to jednou spočítat.